ATN X-Sight 4K Pro 5-20x

Kód: F_1449
Neohodnoceno
Značka: ATN
23 467 Kč –3 %
ATN X-Sight 4K Pro 5-20x
23 467 Kč –3 % 22 668 Kč 18 890 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Záruka 3 roky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost ATN připravila pro rok 2018 další skvělý denní/noční puškohled - ATN X-Sight 4K PRO 5-20x. Tentokrát od základu změnil celou konstrukci loveckého puškohledu. Nyní má tubus průměr 30 mm, což umožňuje použití stávající montáže na loveckých puškách.

Puškohled Ultra HD s revolučním snímačem má neuvěřitelně ostrý obraz s obrovským rozlišením 4K (3864x2218 pixelů). Při takto vysokém rozlišení již nedochází k pixelizaci (rozmazání) obrazu po digitálním zvětšení.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV spolu se snímačem ATN 4K M265 , 3864 (H) x 2218 (V) vytváří obrovský skok ve výkonu digitálního puškohledu.

Nahrávání rychlostí až 120 snímků za sekundu je nyní standardem. Díky tomuto extrémně rychlému záznamu je možné detailně krokovat (zpomalené přehrávání) střelu na zvěř a sledovat přesný dopad střely na cíl. Puškohled lze nastavit na několik typů střeliva, které lze použít, nebo až na 10 zbraní, které lze na puškohledu použít.

Největší výhody oproti konkurenčním produktům:

Extrémně dlouhá výdrž baterie + 18 hodin na jedno nabití
Hliníkové tělo zaručující dlouhou životnost
Oční reliéf okuláru je nyní mnohem větší 9 cm (stejně jako u denních dalekohledů), konkurenční výrobky mají maximálně 4 cm. Puškohled už nemusíte montovat až "na nos"
Digitální zoom už "nekazí" obraz, je stále stejně ostrý i při největším zvětšení!
Velikost/délka puškohledu je o 25 % menší ve srovnání s konkurencí, už to vypadá jako denní zaměřovač
X-Sight 4K 5-20x je dlouhý 37 cm ve srovnání s Yukon RT 6x50 46 cm !!!
Součástí dodávky je montáž na lištu Weaver, lze ji použít na všechny denní puškohledy s 30mm tubusem
Denní provoz zde není náhražkou jako u konkurence, ale můžete využít skvělý obraz v celém rozsahu zvětšení jak ve dne (barevně), tak v noci (černobíle)
Displej v okuláru má rozlišení 1280x720px (921 600 bodů) -> Yukon RT - 768x576px (436 608 bodů). ATN má 2x jemnější zobrazení
Systémové rozlišení 600lp/mm !!!
Nová ergonomie

Ovládací tlačítka byla přepracována, což usnadňuje ovládání puškohledu.

Kryt, který zajišťuje baterii v předchozím modelu X-Sight II HD, má v novém modelu zcela jinou funkci -> Zoom. Lze ji snadno používat i v zimních měsících a stisknutí tlačítek je mnohem pohodlnější i pro osoby s většími prsty.

Životnost baterie puškohledu

Bezkonkurenční výdrž baterie na jedno nabití! Nemusíte s sebou nosit náhradní baterie ani kupovat náhradní napájecí zdroje.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV je nejen extrémně rychlý, ale také neuvěřitelně úsporný. První digitální puškohled na světě, který vydrží na jedno nabití v provozu více než 18 hodin.

Baterie (výrobce Panasonic) jsou integrované a výdrž je díky novému procesoru, který je mimořádně energeticky úsporný, skutečně jedinečná.

Tyto baterie mají životnost 1000 nabíjecích cyklů. To znamená 18 000 hodin nepřetržitého provozu. Baterie lze po vyčerpání jejich životnosti servisovat a vyměnit.

Nabíjení probíhá pomocí kabelu/konektoru USB-C. S novým konektorem USB-C už nezáleží na tom, jak konektor při napájení otočíte.

Odolnost proti nárazu

Díky novým integrovaným bateriím a zcela nové elektronice byl tento puškohled testován na výstavě Shot Show v Las Vegas na ráži .50 BMG - energie zpětného rázu 16 000 J - 20 000 J. Pro srovnání, ráže 30-06 Spr. má 4 000 J.

Výrobcem doporučená výdrž je však až .470 Nitro Express (8000 J).

Načítání

Způsob nabíjení je u výrobků ATN mnohem jednodušší než u denní optiky. Pokud zvolíte funkci základní nátěr, máte k dispozici dva záměrné kříže.

Střílíte na střed terče a skutečný zásah je například 10 cm nad středem. Druhý křížek v puškohledu jednoduše přesunete na místo zásahu.

Nyní je tedy jeden křížek ve středu cíle a druhý křížek je posunut do místa dopadu. Potvrďte jedním tlačítkem a puškohled změní hodnotu výstřelu na druhý křížek, který označuje dopad střely (10 cm nad středem). Při stříkání jsou potřeba pouze 2 výstřely -> druhý je pouze kontrolní, pro potvrzení výstřelu :)

Chytrý dálkoměr

Tento softwarový dálkoměr funguje tak, že vypočítává vzdálenost podle výšky cíle, na který mířím. Pokud například vím, že papírový terč je vysoký 60 cm, označím horní a dolní okraj terče a puškohled vypočítá vzdálenost.

Tato metoda výpočtu vzdálenosti byla úspěšně použita například u srnčí zvěře, kde jsou průměrné výšky zvěře velmi podobné, ale u černé zvěře jsou výšky velmi rozdílné.

Laserový dálkoměr ABL

Novinka v oblasti přesných laserových dálkoměrů - už nemusíte kupovat puškohled s integrovaným laserovým dálkoměrem, který je objemný, o 0,5 kg těžší a používá se jen několikrát do roka.

Společnost ATN vyvinula další dálkoměr připojený bezdrátově přes Bluetooth. Nasadíte ji pouze tehdy, když ji potřebujete. Připevňuje se ke sluneční cloně, která je součástí puškohledu, čímž máte jistotu, že dálkoměr míří na stejné místo jako puškohled.

Součástí dálkoměru je také zaměřovací laser pro kontrolu zaměření cíle.

Stačí stisknout tlačítko a vzdálenost se bezdrátově přenese do puškohledu, který může okamžitě posunout zaměřovací osnovu pomocí balistické kalkulačky podle aktuálních podmínek, které puškohled zjistí z integrovaných senzorů-> vlhkost, úhel zamíření, úhel sklonu zbraně, teplota, barometrický tlak a díky GPS také nadmořská výška. Vliv větru musíte přidat ručně a kalkulačka hodnoty přepočítá.

Baterie vydrží více než 6 měsíců nepřetržitého provozu se zapnutým Bluetooth !

Hmotnost 360 g

Balistická kalkulačka

Už není třeba používat drahé externí senzory. Puškohled obsahuje senzory vlhkosti, úhlu zamíření, úhlu zbraně, teploty, barometrického tlaku a díky GPS i nadmořské výšky. Do kalkulačky stačí zadat parametry použitého střeliva, vzdálenost, na kterou máte zbraň nabitou, a vzdálenost středu optiky od hlavně.

Tato kalkulačka skvěle vypočítá vliv větru na cíl. Díky vestavěnému kompasu dokáže určit, jaký vliv (v závislosti na směru, odkud vítr vane) má vítr na posun trajektorie střely.

Je nutné zadat sílu větru a azimut. Podle této rady je možné určit sílu větru s velmi malou odchylkou:

- 1 - 2 m/s - vítr je cítit na tváři, pohybuje se velké listí a tráva.

- 2 - 3,6 m/s - pohybují se drobné listy a těžká stébla trávy

- 2,7 - 4,5 m/s - pohyb špiček malých stromů

- 3,6 - 5,4 m/s - pohyb keřů

- 4,5 + m/s - pohyb stromů/větví

Tato balistická kalkulačka skutečně funguje, ideálně s laserovým dálkoměrem ABL.

Streamované video

Podělte se o zážitky s ostatními lovci! Kamera ATN X-Sight 4K dokáže nahrávat v rozlišení Full HD, streamovat v rozlišení 720p a zároveň zobrazovat lovcům právě lovenou zvěř.

Záznam videa RAV po záběru

Už nikdy nezmeškáte neopakovatelnou situaci. Jednoduše vše zaznamenejte. Puškohled ATN 4K pozná, kdy zbraň vystřelila (podle zpětného rázu), a dokáže uložit video 5 až 30 sekund před výstřelem a 5 až 30 sekund po výstřelu.

Stačí stisknout jediné tlačítko a nemusíte se o nic starat, puškohled průběžně nahrává a automaticky ukládá požadovaný úsek videa.

Montáž na zbraň

Součástí puškohledu je také několik montážních lišt weaver.

1. Standardní držák weaver s podstavcem a zaměřovačem

2. Standardní montážní oko se základnou weaver se zaměřovačem, které má nahoře na obou stranách krátké lišty weaver pro montáž osvětlovače a dalšího příslušenství.

3. Obrovským pokrokem v pohodlnějším používání tohoto puškohledu je část ve tvaru písmene L, což znamená, že se puškohled přibližuje ke střelci, aniž by bylo nutné kupovat delší montážní lišty. Například u pušek, jako je Brno 98, kde je pojistka závěru velmi vysoko, nebude problém s touto montáží puškohled použít.

Standardem pro výrobky ATN je:

- široká škála možností nastavení

- citlivost na zbytkové světlo

- mnoho typů a barev zaměřovacích křížů

- přehrávání nahraných videí přímo v zařízení, bez nutnosti vyjmout kartu MicroSD nebo stahovat videa přes Wi-Fi.

- připojit zařízení k mobilnímu telefonu a zobrazit na něm stejný obraz, na který je současně namířen puškohled.

- nastavení pomocí mobilní aplikace pro Android/IOS

- používat ruční dálkoměr připojený přes Bluetooth

- Spárování dálkového ovládání, které se umístí na předloktí pomocí suchého zipu.

- kontinuální zoom, kdy nejste omezeni přednastaveným zoomem.

Obsah balení:

1x nový neviditelný přísvit ATN IR 850nm (dosah přes 300 m)

2x standardní montážní úchyty se základnou weaver

1 x montáž ve tvaru písmene L, ideální pro montáž puškohledu blíže ke střelci

1x horní polovina montážního oka s krátkými lištami pro montáž osvětlovače a dalšího příslušenství

1x sluneční clona (hliník)

1x gumový kryt okuláru

1x kabel USB-C

1x kryt pro puškohled

1x čisticí hadřík na optiku

Doplňkové parametry

Kategorie: Noční vidění
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
Doprava zadarmo:
3 ročná záruka:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: