Pulsar Axion XQ38

Kód: F_1504
Neohodnoceno
Značka: Pulsar
49 098 Kč 40 915 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoce citlivý snímač
Axion XQ používá k pořízení tepelného obrazu snímač (mikrobolometr) s citlivostí NETD < 40 milikelvinů (mK), která charakterizuje schopnost snímače rozlišit dva blízké body s nejmenším možným rozdílem teplot. Čím nižší je hodnota NETD, tím vyšší je citlivost senzoru a tím lépe dokáže detekovat malé teplotní rozdíly objektů a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například během srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy má okolní prostředí nízký teplotní kontrast a jedná se o nejobtížnější podmínky pro termovizi, v tomto případě bude senzor díky vysoké citlivosti schopen rozlišit i ty nejmenší teplotní rozdíly a přístroj zobrazí obraz s lepšími detaily.

Odolné tělo z hořčíkové slitiny
Tělo přístroje je vyrobeno z lehké hořčíkové slitiny, která mu dodává velkou pevnost a tuhost při zachování nízké hmotnosti a kompaktních rozměrů.

Detekční vzdálenost přes 1300 m
Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 40 mK dává přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt vysoký 1,8 m lze detekovat v úplné tmě na vzdálenost až 1350 m.

Foto a videorekordér
Vestavěný videorekordér je skvělým pomocníkem pro zachycení a uchování jedinečných vzpomínek. Jedním stisknutím tlačítka REC vytvoříte záznam, který můžete sdílet s přáteli. Vestavěná paměť 16 GB slouží k ukládání hodin videozáznamů nebo pořizování tisíců fotografických snímků. Video je uloženo se zvukem, takže můžete k záznamu přidat vlastní komentář.

Technologie Image Boost
Technologie Image Boost je patentovaná kombinace softwarových algoritmů, které zvyšují ostrost obrysů termálních objektů a zajišťují bezkonkurenční kvalitu obrazu. Funkce Image Boost zajistí, že obraz bude ostřejší, s velmi dobrým vykreslením i těch nejmenších detailů termálních objektů, což umožní lepší detekci a identifikaci.

Vodotěsnost IPX7
Vodotěsnost IPX7 chrání zařízení před deštěm, sněhem a prachem a udrží jej v provozu i při ponoření do 1 metru vody po dobu 30 minut.

8 barevných palet
Různé barevné kombinace zobrazení obrazu jsou vhodné pro různé podmínky sledování. Termokamera Axion XQ nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je velmi univerzální, režim "Hot Black" je často upřednostňován pro detekci divoké zvěře v noci. Červená monochromatická barva snižuje oslnění a únavu oka pozorovatele v noci. Sépiová barva často zlepšuje pozorování na velkou vzdálenost, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lépe vykreslují teplotní rozdíly různých objektů. Fialová barva pomáhá rychleji identifikovat objekty.

Displej Super AMOLED

K zobrazení obrazu používá přístroj nejmodernější displej SuperAMOLED s rozlišením HD, který se vyznačuje vykreslením velmi hluboké základní černé a vytváří vysoce kontrastní, jemně prokreslený obraz v živých barvách. Tento typ displeje navíc zajišťuje vysokou spolehlivost zobrazení i při nízkých teplotách a neoslňuje ani neunavuje oko diváka.

Napájecí systém B-Pack MINI s APS5

Axion XQ používá k napájení systém B-Pack mini, který se skládá z rychlovýměnného akumulátoru APS5, jenž přístroji poskytuje energii na 7 hodin provozu. Zařízení umožňuje také externí napájení prostřednictvím konektoru USB typu C, ke kterému lze připojit například běžnou powerbanku.

Režimy zobrazení
Axion XQ nabízí optimálně přednastavené parametry zobrazení obrazu v závislosti na podmínkách sledování. Přednastavené režimy pro hory, město a les mají různé nastavení jasu a kontrastu pro co nejefektivnější pozorování v daném prostředí. Kromě toho má přístroj možnost uložit uživatelská nastavení, která jsou individuální pro každého uživatele. Tyto režimy vám usnadní a zpříjemní seznámení s přístrojem.

Variabilní digitální zoom od 3,5x do 14x
Základní zvětšení přístroje lze zvýšit pomocí digitálního zoomu, který umožňuje lepší rozpoznání cíle na větší vzdálenosti. Rychlými skoky můžete špatně měnit zvětšení a také plynule nastavovat zvětšení.

Obraz v obraze
Funkce "obraz v obraze" zobrazí další okno s 2x zvětšeným obrazem. Okno je umístěno uprostřed, v horní části obrazovky, a zabírá pouze 1/10 celkové plochy obrazu. Uživatel vidí obraz v celém zorném poli, které přístroj poskytuje, a zároveň si může detailně prohlédnout centrální část obrazu ve zvětšeném zobrazení.

Grafický dálkoměr
Grafický dálkoměr je dynamická stupnice dálkoměru určená k určení přibližné vzdálenosti objektů o známé výšce 1,7 m (jelen), 0,7 m (divoké prase) a 0,3 m (zajíc).

Aplikace Stream Vision
Pomocí Wi-Fi lze zařízení Axion připojit k chytrému telefonu nebo tabletu a prohlížet si snímky na obrazovce, stahovat nahraná videa a fotografie, dálkově ovládat zařízení, aktualizovat jeho software a provádět mnoho dalších užitečných funkcí.

Specifikace
Zvětšení: 3,5 - 14x
Mikrobolometr: 384x288 px
NETD: < 40mK
Velikost pixelu: 17 µm
Dálkoměr: Ano, proporcionální
Typ displeje: AMOLED
Rozlišení displeje: 1024x768
Snímková frekvence: 50 Hz
Detekční vzdálenost: 1350 m
Ohnisková vzdálenost: 38 mm
Parametry objektivu: F38 / 1,2
Průměr objektivu: 32 mm
Pozorovací úhel: 17.2 x 12,9°
Zorné pole na 100 m: 9,8 x 7,4 m
Napájení: 3,0 - 4,2 V
Kapacita (C): 4900 (APS5)mAh
Externí napájení: 5 V (USB)
Videorekordér: Ano
Velikost paměti: 16 GB
Formát videa/fotografií: .mp4 / .jpg
Rozlišení videa/fotografií: 1024x768
Vodotěsnost: IPX7
Provozní teplota: -25 ... +40 °C
Wi-Fi: 802.11 b/g
USB, typ: C
Rozměry: 167x49x73 mm
Hmotnost: 0,35 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Termovize
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
3 ročná záruka:
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: