Pulsar Helion 2 XP50 PRO

Kód: F_1490
2 hodnocení
Značka: Pulsar
89 000 Kč 74 167 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Termokamera
HELION 2 XP50 PRO


Helion 2 XP50 PRO používá k pořízení termálního snímku mikrobolometr s citlivostí NETD < 25 milikelvinů (mK), která charakterizuje schopnost senzoru rozlišit dva blízké body s nejmenším možným rozdílem teplot. Čím nižší je hodnota NETD, tím lépe dokáže senzor detekovat malé teplotní rozdíly mezi objekty a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například za srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy má okolní prostředí nízký teplotní kontrast a jsou to nejobtížnější podmínky pro termovizi, v tomto případě bude senzor díky vysoké citlivosti schopen rozlišit i ty nejmenší teplotní rozdíly a zaměřovač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastem.

Mikrobolometr s vysokým rozlišením 640x480 pixelů při 17µm
Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 25 mK poskytuje přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt o průměru 1,8 m lze detekovat v úplné tmě na vzdálenost až 1800 m.

Dlouhá detekční vzdálenost
Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 25 mK dává přístroji výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt vysoký 1,8 m lze detekovat v úplné tmě na vzdálenost až 1800 m.

Technologie Image Boost
Technologie Image Boost je patentovaná kombinace softwarových algoritmů, které zvyšují ostrost obrysů termálních objektů a poskytují bezkonkurenční kvalitu obrazu. Funkce Image Boost zajistí, že obraz bude ostřejší, s velmi dobrým vykreslením i těch nejmenších detailů termálních objektů, což umožní lepší detekci a identifikaci.

Helion 2 XP50 PRO. Co je nového?

Objektiv s velkou clonou

Vlastnosti termovizní optiky mají rozhodující vliv na schopnost termokamery zachytit i ty nejnižší úrovně tepelného záření. Dokonalé detekce je dosaženo díky objektivu Helion 2 XP50 Pro (F50 / 1,0) v kombinaci s vysoce citlivým snímačem. Modely Helion 2 XP50 Pro poskytují uživatelům vždy nejkvalitnější, nejpodrobnější a vysoce kontrastní snímky, a to i za deště nebo mlhy, kdy je kontrast pozorované scény minimální.

Odolné, spolehlivé, celokovové

Monokulár Helion 2 XP50 Pro má odolnou a zároveň lehkou celokovovou konstrukci. Součásti a komponenty monokuláru jsou vyrobeny s precizní přesností, která zajišťuje dlouholetý bezchybný provoz v různých klimatických podmínkách a nasazení i v náročném terénu.

Plnobarevný displej AMOLED

Plnobarevný displej využívá technologii AMOLED, která zajišťuje vysoký kontrast mezi bílou a černou barvou a zobrazuje velmi živé barvy. Výhodou technologie AMOLED je také plynulé zobrazování bez zpomalení i při velmi nízkých teplotách a úspora energie.

Variabilní digitální zoom
Až 8x digitální zoom, který umožňuje lepší míření a celkové rozpoznání cíle na větší vzdálenosti.

Foto a videorekordér
Vestavěný videorekordér je skvělým pomocníkem pro zachycení a uchování jedinečných vzpomínek. Jedním stisknutím tlačítka REC vytvoříte záznam, který můžete sdílet s přáteli. Vestavěná paměť 16 GB slouží k ukládání hodin videozáznamů nebo pořizování tisíců snímků. Video je uloženo se zvukem, takže můžete k záznamu přidat vlastní komentář.

8 barevných palet
V různých pozorovacích podmínkách je vhodné použít k zobrazení obrazu různé barevné kombinace. Termokamera Helion XP50 PRO nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je velmi univerzální, režim "Hot Black" je často upřednostňován pro detekci divoké zvěře v noci. Červená monochromatická barva snižuje oslnění očí jasem displeje. Sépiová barva často zlepšuje pozorování na velkou vzdálenost, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lépe vykreslují teplotní rozdíly různých objektů. Fialová barva pomáhá rychleji identifikovat objekty.

Osm sklíček
Sepia
PředchozíDalší

Aplikace Stream Vision
Pomocí Wi-Fi můžete Helion připojit k chytrému telefonu nebo tabletu a prohlížet si snímky na obrazovce, stahovat nahraná videa a fotografie , dálkově ovládat , aktualizovat software a využívat mnoho dalších užitečných funkcí.

Napájecí systém B-Pack
Helion 2 využívá k napájení progresivní systém B-Pack, který se skládá z rychle vyměnitelné dobíjecí baterie IPS7 s kapacitou 6,4 A-h, jež poskytuje až 8 hodin provozu. K dispozici je také výkonnější sada baterií IPS14 nebo zásobník na běžné baterie AA, které slouží jako řešení napájení mimo síť.

Další funkce

Režim Picture-in-Picture
Když je zapnutý režim Picture-in-Picture, zobrazí se v horní části displeje další okno se zvětšeným obrazem cíle a zaměřovacím křížem. Přídavné okno zabírá pouze 1/10 celkové plochy obrazovky a neomezuje zorné pole, které střelec vidí. Zvětšený obraz v pomocném okně pomáhá přesněji zaměřit cíl.

Vodotěsnost IPX7
Vodotěsnost IPX7 chrání přístroj před deštěm, sněhem a prachem a udržuje jej v provozu i po ponoření do 1 metru vody po dobu až 30 minut.

Široký rozsah provozních teplot
Použití mrazuvzdorného displeje AMOLED a napájecího zdroje B-Pack v termokameře Accolade 2 poskytuje záruku bezchybného zobrazení v extrémně širokém rozsahu provozních teplot od -25 °C ... +50 °C.

Grafický dálkoměr
Grafický dálkoměr je dynamická dálkoměrná stupnice určená k určení přibližné vzdálenosti objektů o známé výšce 1,7 m (jelen), 0,7 m (divoké prase) a 0,3 m (zajíc).

Obnovovací frekvence 50 Hz
Vysoká snímková frekvence je důležitá při sledování rychle se pohybujících cílů. Vysoká obnovovací frekvence zajišťuje plynulý pohyb v reálném čase bez zpomalení a trhání obrazu.

Aktualizace softwaru
Pokud výrobce vydá aktualizaci softwaru, uživatel má možnost ji pomocí mobilních zařízení se systémem iOS nebo Android a aplikací Stream Vision stáhnout a nahrát do zařízení.

Externí zdroj napájení
Termokamery Helion 2 lze nabíjet z externího zdroje, například z powerbanky, pomocí portu micro USB. Rozšířenou funkcí je možnost napájení z externího zdroje i v extrémně chladných podmínkách, které mohou standardní zdroj rychle vyčerpat.

Uživatelsky přívětivé ovládání
Ovládání termokamery Helion 2 je jednoduché a intuitivní. Ovládací prvky jsou umístěny tak, aby se daly pohodlně ovládat jednou rukou. Všechna nastavení jsou přehledně uspořádána v nabídkách. Při zobrazování nabídek a změně nastavení parametrů jsou jejich aktuální hodnoty zobrazeny mimo střed a pro lepší čitelnost jsou znázorněny stínováním. Tím se zabrání zakrytí středu obrazu a uživatel může pohodlně pokračovat ve sledování cíle. Důležité informace o nastavení se vždy zobrazují ve spodním stavovém řádku.

Displej vypnutý

Pokud je nutné pozorování dočasně přerušit, je možné použít funkci vypnutí displeje. To přináší potřebný komfort (displej nevyzařuje světlo z okuláru) mezi pozorováními (ostatní funkce jsou zapnuté a displej vypnutý). Chcete-li zapnout displej, stiskněte tlačítko ON.

Technické parametry

Zvětšení: 2,5 - 20 (x8 zoom)x
Mikrobolometr: 640x480 px
NETD: <25mK
Velikost pixelů: 17 µm
Typ displeje: AMOLED
Rozlišení displeje: 1024x768
Detekční vzdálenost: 1800m
Parametry objektivu: F50/1.0
Zorné pole: 12.4x9.3°
Zorné pole na 100 m: 21,8x16,3 m
Napájení: 3.0 - 4.2 V
Kapacita (C): 6400 mAh
Externí napájení: 5V - USB
Velikost paměti: 16 Gb
Formát videa/fotografií: .mp4 / .jpg
Rozlišení videa/fotografií: 1024x768
Vodotěsnost: IPX7
Provozní teploty: -25 ... +50 °C
Wi-Fi:
USB, typ: Ano
Provozní doba ( při t22 °C): 8 hodin.
Rozměry: 242x75x60mm
Hmotnost: 0,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Termovize
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
3 ročná záruka:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: