Yukon Jaeger 1-4x24 (X01i)

Kód: 207
Neohodnoceno
Značka: Yukon
9 432 Kč 7 860 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstrukce puškohledů řady Jaeger vychází z dlouholetých zkušeností s konstrukcí loveckých dalekohledů se zaměřením na co nejvyšší světelnou propustnost, vysokou spolehlivost a přesnost puškohledu. Předností puškohledu Jaeger, kterou jeho uživatel pozná na první pohled, je křišťálově čistý a oslnivý obraz, vykreslený do nejmenších detailů i na okrajích zorného pole. Speciálně navržená konstrukce optické části puškohledu také vedla k odstranění takzvaného "tunelového efektu", tedy černých okrajů při pohledu do puškohledu. Další výhodou, která puškohled Jaeger výhodně odlišuje od konkurenčních výrobků, je jeho mechanická odolnost a spolehlivost celé konstrukce, což potvrzuje desetiletá záruka výrobce. Vzhledem k moderním trendům lovu s použitím jednoho puškohledu navíc výrobce upravil a zesílil tubus pro použití s digitálními nebo termovizními zaměřovači.

Podrobný popis

Vodotěsnost
Puškohled Jaeger lze používat ve srážkách jakékoli intenzity a vydrží přímé ponoření do vody. Splňuje třídu vodotěsnosti IPX7 podle normy IEC 60529.

Plněno dusíkem
Puškohled je naplněn suchým dusíkem, který zabraňuje tvorbě vodních srážek a jejich usazování uvnitř puškohledu při náhlých změnách okolní teploty.

Zesílený tubus
Puškohled Jaeger má jednodílný tubus, který je navíc zesílený s ohledem na možnost použití s digitálním nebo termovizním zaměřovačem.

Vysoká odolnost proti nárazu

Mechanika puškohledu je navržena tak, aby splňovala požadavky na vysokou odolnost proti zpětnému rázu.

Široké zorné pole
Puškohled má široké zorné pole bez zkreslení a jiných optických vad obrazu. To umožňuje rychlé a spolehlivé zaměření cíle. Okulár je navržen tak, aby eliminoval tzv. "tunelový efekt" při pohledu do puškohledu, který je příjemnější a přirozenější.

Resetování rektifikačních číselníků
Konstrukce rektifikačních číselníků (vertikální a horizontální posun zaměřovacího kříže) umožňuje jejich rychlé a snadné resetování po výstřelu z puškohledu.

Osvětlený záměrný kříž
Záměrný kříž s osvětlovacím bodem je umístěn ve druhé (zadní) ohniskové rovině, takže při změně zvětšení nedochází ke změně velikosti záměrného kříže. Kříž má uprostřed světelný bod s regulací jasu, zatímco přepínač světelného bodu má mezipolohu se stavem "vypnuto" - pro rychlé zapnutí a vypnutí.

Specifikace:

Zvětšení (x) 1...4
Průměr objektivu (mm) 24
Zorné pole (°) 20,4 ... 5,1
Oční reliéf (mm) 90
Průměr výstupní pupily (mm) 16 ... 6
Dioptrická korekce (dpt) ±2,5
Záměrná osnova typu ?01i/ X01i
Výška kroku rektifikace / strana (mm/100m) 14,5
Maximální korekce výšky / strany (mm/100m) / počet kliknutí 6500 / 448
Průměr trubice (mm) 30
Maximální energie E0 (J) 7000
Napájení (V) 3
Typ baterie CR 2354
Pracovní teplota (°C) -30 ... +60
Plnění dusíkem ano
Vodotěsnost ano
Délka (mm) 237
Hmotnost (kg) 0,47

Doplňkové parametry

Kategorie: Puškohledy
Záruka: 10 rokov
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: