Pulsar Helion 2 XP50

Kód: F_1502
Neohodnoceno
Značka: Pulsar
70 862 Kč 59 052 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Helion 2 používá mikrobolometr s citlivostí NETD < 40 milikelvinů (mK), která charakterizuje schopnost senzoru rozlišit dva blízké body s nejmenším možným rozdílem teplot. Čím nižší je hodnota NETD, tím lépe dokáže senzor detekovat malé teplotní rozdíly mezi objekty a oddělit je od okolního tepelného šumu. Například za srážek, mlhy nebo chladného rána, kdy má okolní prostředí nízký teplotní kontrast a jsou to nejobtížnější podmínky pro termovizi, v tomto případě bude senzor díky vysoké citlivosti schopen rozlišit i ty nejmenší teplotní rozdíly a zaměřovač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastem.

Vysoké rozlišení obrazu
Ostrý obraz s vysokým kontrastem pomáhá lépe identifikovat zvířata, jejich končetiny a dokonce i ty nejmenší detaily, jako jsou větve, listy, tráva a terén.

Variabilní digitální zoom
Až 8x digitální zoom umožňuje lépe rozpoznat objekty pozorované z větší vzdálenosti. Špatně měňte zvětšení pomocí rychlých skoků i jemného plynulého nastavení.

Technologie Image Boost
Technologie Image Boost je patentovaná kombinace softwarových algoritmů, které zvyšují ostrost obrysů termálních objektů a zajišťují bezkonkurenční kvalitu obrazu. Funkce Image Boost zajistí, že obraz bude ostřejší, s velmi dobrým vykreslením i těch nejmenších detailů termálních objektů, což umožní lepší detekci a identifikaci.

Plnobarevný displej AMOLED
Plnobarevný displej využívá technologii AMOLED, která poskytuje vysoký kontrast mezi bílou a černou barvou a zobrazuje velmi živé barvy. Výhodou technologie AMOLED je také plynulé zobrazování bez zpomalení i při velmi nízkých teplotách a úspora energie.

Integrovaný fotoaparát a videorekordér
Vestavěný videorekordér je velkým přínosem při natáčení nebo fotografování jedinečných zážitků. Jedním stisknutím tlačítka REC pořídíte záznam, který můžete snadno sdílet s kolegy, přáteli a rodinou. 16GB interní paměť poskytuje mnoho hodin pro nahrávání videa nebo pro uložení velkého množství fotografií.

16 GB interní paměti
16 GB interní paměti nabízí dostatek prostoru pro nahrávání a zachycení vzrušujících okamžiků. Nahrané soubory lze později stáhnout do počítače nebo chytrého telefonu.

Detekční vzdálenost přes 1800 m
Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním teplotním senzorem s citlivostí NETD < 40 mK poskytuje zařízení výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt vysoký 1,8 m lze detekovat v úplné tmě na vzdálenost až 1800 m.

Start za 3 sekundy
Exkluzivní schéma elektronických obvodů umožňuje téměř okamžité zapnutí přístroje. Rychlý start pomáhá šetřit energii a prodlužuje celkovou dobu provozu. Po vypnutí lze zařízení znovu aktivovat do 3 sekund.

8 barevných palet
Různé barevné kombinace zobrazení obrazu jsou vhodné pro různé podmínky sledování. Termokamera Helion 2 nabízí až 8 barevných palet zobrazení. Zatímco klasický režim "White Hot" je velmi univerzální, režim "Hot Black" je často preferován pro detekci divoké zvěře v noci. Červená monochromatická barva snižuje oslnění očí jasem displeje. Sépiová barva často zlepšuje pozorování na velkou vzdálenost, zatímco "Red Hot", "Rainbow" a "Ultramarine" lépe vykreslují teplotní rozdíly různých objektů. Fialová barva pomáhá rychleji identifikovat objekty.

Wi-Fi. Integrace se zařízeními IOS a Android
Vestavěný modul Wi-Fi umožňuje pohodlné připojení termokamery k chytrým telefonům nebo tabletům se systémem Android nebo iOS. Kombinace chytrého telefonu a termokamery nabízí řadu jedinečných funkcí, jako je náhled a přímé streamování snímků, pohodlné ovládání všech funkcí zařízení prostřednictvím chytrého telefonu, stahování a sdílení zaznamenaných souborů, aktualizace firmwaru a mnoho dalších.

Obraz v obraze
Funkce "obraz v obraze" zobrazí další okno s 2x zvětšeným obrazem. Okno je vycentrováno v horní části obrazovky a zabírá pouze 1/10 celkové plochy obrazu. Uživatel vidí široký pohled na celé zorné pole přístroje a zároveň zvětšený náhled.

Vodotěsnost IPX7
Vodotěsnost IPX7 chrání zařízení před deštěm, sněhem a prachem a udržuje jej v provozu i po ponoření do vody až do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut.

Obnovovací frekvence 50 Hz
Vysoká snímková frekvence je důležitá při sledování rychle se pohybujícího cíle. Vysoká obnovovací frekvence zajišťuje plynulý pohyb v reálném čase bez zpomalování a trhání obrazu,

Napájecí systém B-Pack
Helion 2 využívá k napájení progresivní systém B-Pack, který se skládá z rychle vyměnitelného akumulátoru IPS7 s kapacitou 6,4 A-h, jenž zajišťuje až 8 hodin provozu. K dispozici je také výkonnější sada baterií IPS14 nebo zásobník na běžné baterie AA, které slouží jako řešení napájení mimo síť.

Široký rozsah provozních teplot

Termokamera Helion 2 je vybavena mrazuvzdorným displejem AMOLED a napájecím zdrojem B-Pack, což zaručuje bezchybné zobrazení v extrémně širokém rozsahu provozních teplot -25 °C ... +50 °C?

Displej vypnutý

Během krátkých pozorovacích přestávek lze pro úsporu energie a zlepšení maskovacího efektu použít funkci vypnutí displeje. Když je funkce aktivována, ostatní obvody rozsahu jsou aktivní a okamžitě dojde k obnovení zobrazení.

Uživatelsky přívětivé ovládání

Ovládání termokamery Helion 2 je jednoduché a intuitivní. Ovládací prvky jsou umístěny tak, aby se daly pohodlně ovládat jednou rukou. Všechna nastavení jsou přehledně uspořádána v nabídkách. Při zobrazování nabídek a změně nastavení parametrů se jejich aktuální hodnoty zobrazují mimo střed a pro lepší čitelnost jsou znázorněny stínováním. Tím se zabrání zakrytí středu obrazu a uživatel může pohodlně pokračovat ve sledování cíle. Důležité informace o nastavení se vždy zobrazují ve spodním stavovém řádku.

Technické parametry

Zvětšení: 2,5 - 20x
Digitální zvětšení: 2x; 4x; 8x
Mikrobolometr: 640x480px (NETD <40 mK)
Velikost pixelu: 17 mk
Typ displeje: AMOLED
Rozlišení displeje: 640x480 px
Snímková frekvence: 50 Hz
Detekční vzdálenost: 1800 m
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Parametry objektivu: f/1,2
Průměr objektivu: 42 mm
Zorné pole: 12,4x9,3°
Zorné pole na 100 m: 21,8x16.3m
Oční reliéf: 15mm
Průměr výstupní zornice: 5mm
Dioptrická korekce: - 5...+ 5dioptrií
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 3m
Napájení: 3,0... 4,2 B-Pack (Li-ion) V
Kapacita (C): 6400 (IPS7)mAh
Externí napájení: 5V (Micro USB)
Záznam videa: Ano
Velikost paměti: 16 Gb
Formát videa/fotografií: .avi / .jpg
Rozlišení videa/fotografií: 640x480px
Vodotěsnost: IPX7
Závit: 1/4""
Provozní teplota: -25 ..+50 °C
Wi-Fi: Ano
USB, typ: Micro USB
Dálkové ovládání: Ano
Provozní doba ( při t22°C): až 10 (s IPS7) hod.
Rozměry: 234x55x58 mm
Hmotnost: 0,5 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Termovize
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
3 ročná záruka:
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: